SK Kometa Polička

Ježci v poličské kleci! Kometa v souboji o 1. místo dala 12 branek

Ježci Heřmanův Městec – SK Kometa Polička (0:3,0:6,1:3)

Střely na branku: 26:32, Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:0, Využití: 0:0, Oslabení: 0:1, Diváků: 150

Branky a nahrávky: 32. Pilař T. – 3. Tobiáš V. (Holec, Augustin), 7. Havlík L., 9. Štefka M. (Štefka F.), 16. Geba (Štefka M., Tobiáš O.), 19. Hejtmánek J. (Havlík L.), 19. Tobiáš J. (Havlík L.), 22. Holec (Kantor), 28. Geba (Štefka F.), 29. Hejtmánek J. (Hejtmánek D.), 32. Hejtmánek J., 33. Tobiáš J. (Havlík A., Šupík), 45. Havlík L. (Tobiáš O.)

Souboje poličské Komety a Ježků z Heřmanova Městce mají vždy náboj. Tentokrát tomu nebylo jinak, protože se v tomto zápase hrálo o celkové první místo v základní části. Kometa přijela v dobré sestavě, totéž se dalo říct o domácích, kteří chtěli dosáhnout na cennou trofej za první místo v základní části. Poličská Kometa do zápasu vlétla s lehkostí a téměř celá první třetina se hrála v domácím obranném pásmu. Skóre otevřel po důrazné dorážce Vojtěch Tobiáš. O čtyři minuty později špatnou rozehrávku zachytil Ladislav Havlík, který využil svého prostoru. Od modré se napřáhl a Novelinku prostřelil. Kometa v tlaku pokračovala v 9. minutě se radoval ze třetí branky. Filip Štefka lišácky vyhrál buly v útočném pásmu dopředu a poté pasem našel do prázdné branky svého bratra Matěje Štefku. Ježci do konce první třetiny srovnali krok, ten ale ve druhé periodě opět ztratili. V čase 15:27 v útočném pásmu Komety rotoval Ondřej Tobiáš a Matějem Štefkou, jehož pas prošel až k červené čáře, kde Novelinku vyzkoušel Geba. Jeho střela zaplula do levé šibenice. Další rychlý gól přidal Josef Hejtmánek střelou pod vyrážečku, kterou si Novelinka za rámeček nedal a střídal. Do branky Ježků vstoupil Robin Padyšák. Na něj nečekalo nic lehkého, protože ve stejné minutě inkasoval po dorážce Jiřího Tobiáše. O tři minuty později skvělý protiútok sehrál Holec s Kantorem. Tito dva hráči běželi 2 na 1, přičemž Kantor poslal kolmici přes celé pásmo a Holec z těžké pozice trefil odkrytou klec. Trenér Ježků Mlejnek si vzal ve druhé části oddechový čas, který domácím hráčům pomohl, ti mezi 22. a 28. minuto srovnali tempo, avšak Kometa hrála dál. Ve 28. minutě Ježci prohrávali 0:8, kdy F. Štefka vyhrál buly obránce na ose hřiště, ten vše před sebou propálil. Druhou třetinu druhou brankou uzavřel Josef Hejtmánek, který oběhl branku a procedil balónek mezi betony Padyšáka. Ten si také vybral svůj slabší moment v úvodu poslední třetiny, kdy hattrick dovršil J. Hejtmánek. Ten vyhodil balónek lobem přes celé hřiště na ježčí branku. Před Padyšákem se míček odrazil od země, přičemž mu propadl za záda. Frustrovaný Macenauer po tomto smolném gólu dostal osobní trest 10 minut za nesportovní chování. Poté sólo převedl Tomáš Pilař, který se protáhl podél levého mantinelu před Šupíka a zasunul ke vzdálenější tyči. Michal Šupík však tomto zápase ukázal svou zkušenost a všechny ložené šance domácích likvidoval. Dokonce připsal asistenci u 11. trefy Poličky, kterou zajistil Jiří Tobiáš. Poté se hry vyrovnala a déšť ztížil podmínky pro oba celky. Ježci mohli měli mnoho možností ke snížení, běželi dokonce ve dvou hráčích sami na Šupíka, ten šanci vychytal. V poslední minutě ještě do útoku vyrazil O. Tobiáš s L. Havlíkem, kteří v oslabení přidali 12. gól. Ježci tak v souboji o prvenství prohráli proti Kometě 1:12. Poličtí borci brali druhý rok za sebou pohár za vítězství v základní části ve Východní divizi 1. Ligy, Ježci dostali od svých fanoušků dort za dobré výkony v základní části.

Ohlasy po zápase:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Utkání bylo důležité, ale my jsme si cíl už splnili přímým postupem do čtvrtfinále, a tak jsme hráli s čistou hlavou. Náš výkon byl od první třetiny zodpovědný a soustředěný. Tentokrát jsme hráli opravdu hodně dobře, byli jsme v pohybu a nezbavovali se míčků zbytečně. Když jsme udělali chybu, tak ji napravoval ne jeden, ale všech pět hráčů. Prostě tak, jak se má hrát. Soupeř si naopak vybral slabší zápas. Výsledek vůbec nepřeceňujeme. Ale výkon, který jsme podali, bychom rádi zopakovali v každém dalším zápase.“

Autor fotky: Roman Nedbal.