SK Kometa Polička

Kometa se po šňůře proher probrala! Výsledky pro nás nejsou to nejdůležitější, říká Michal Šupík

Karel Geba 26. 11. 2021, Foto: Jana Nekolová

Poličská Kometa v 1. Lize zažila velký výpadek. Polička se musela smířit se šňůrou proher, kterou ukončila až v posledním zápase proti Pardubicím. V tomto duelu Kometa zvítězila po nájezdech, které vychytal matador Michal Šupík. Jak tento brankář zatím hodnotí hru a umístění svého celku?

Přestali jsme dávat branky

Michale, sezóna pro vás začala skvěle. První 3 zápasy jste vyhráli, ale poté následovaly 4 prohry. Co se stalo?

Je to jednoduché, přestali jsme dávat branky, byť jsme soupeře přehrávali, tak jsme bohužel většinou o jednu branku prohráli.

V posledním klání jste však proti Pardubicím vychytal nájezdy. Máte radost, že jste konečně získali nějaké body?

Tak radost jsme měli všichni, za prvé jsme potřebovali bodovat a za druhé jsme asi po třech letech slavili výhru v nájezdech. (smích)

Jak se Vám hra, prezentace a umístění celku líbí? Nemysleli jste si, že se budete pohybovat výše?

Je pravda, že každý rok se pohybujeme většinou do třetího místa, ale poslední dvě sezóny se ani pořádně nedohrály a nyní to hrozí opět.

Nezbývá než doufat, že se sezóna dohraje

Východní divize 1. Ligy je hodně vyrovnaná. Čekal jste takovou kvalitu od všech týmů?

Se vší úctou k soupeřům, tak já tam tedy nijak zvlášť zvýšenou kvalitu nevidím a kdo pamatuje a hrál 1. Ligu, když tam bývalo 16 až 20 týmů, tak ta kvalita byla úplně někde jinde. 

Máte dva zápasy k dobru, kterými se můžete posunout na průběžné 3. místo. Co by pro vás znamenal nepostup do play off?

Bohužel v téhle nejisté době vůbec nemá smysl řešit, co bude za týden, natož za měsíc nebo na jaře. Takže nezbývá než doufat, že se sezóna dohraje. A popravdě výsledky pro nás nejsou to nejdůležitější. Hlavní je zdraví a chuť se sejít a dobře si zahrát. (smích)

Jak se Vám osobně zatím chytá? Držíte si úspěšnost nad 90 %. To není špatné.

Ale není to ani dobré. (smích) Tak u mě je to spíš už o tom, jestli ráno vstanu z postele a vše mě bolí jen v té míře, že může sednout do auta a odjet na zápas. I když je pravda, že už tři roky si plánuju, že bych dorazil aspoň na jeden trénink. Tak třeba už příští rok. (smích)

Michal Šupík patří v 41 letech stále mezi nejlepší a nejvytíženější brankáře ve druhé nejvyšší soutěži! Autor fotky: Jana Nekolová.

Zdroj: hokejbal.cz