SK Kometa Polička

Kometa musí na jaře zabrat! Jak zpytovali svědomí poličští hráči podle Filipa Augustina?

Redakce RSHB Čechy Východ 25. 2. 2022, Foto: Roman Nedbal

SK Kometa Polička nezažila dobrý podzim. Polička bude muset zabrat, pokud se chce podívat do play-off. Ale prvoligové vyřazovací boje bez Poličky by nebyly vyřazovacími boji. Co si o tom myslí silový útočník Filip Augustin? Má Kometa šanci a motivaci dostat se do play-off?

Jestli nám pauza přišla vhod, uvidíme teď na jaře

Filipe, podzim se z Vašeho pohledu příliš nepovedl. Co na to říkáte? Kde vidíte chybu Vy? Přeci jenom máte 11 bodů.

Jak sám říkáte, podzimní část se nevyvedla úplně podle našich představ. Určitě bychom byli raději, kdybychom do jarní části vstupovali s více body a s lepším postavením v tabulce. V čem byla chyba, a co naopak můžeme zlepšit, to jsme už vyřešili v kabině. Do jarní části tedy půjdeme ponaučení a s hlavou vzhůru, věřím, že lepší výsledky se dostaví.

Zimní pauza Vám přišla možná vhod. Nemyslíte? Jak jste v ní zpytovali svědomí a jak se připravujete na jaro?

Jestli nám pauza přišla vhod, uvidíme teď na jaře. Jak už jsem zmiňoval výše, nebyli jsme úplně nadšeni z našich výsledků z podzimní části, na druhou stranu jsme se z toho nezhroutili. Víme, o co hrajeme a motivace na jarní část bude o to větší.

Co se týče příprav, několik z nás v zimě hraje i hokej (SPARTAK!), to je za mě dobrá varianta přípravy. Mimo to teď máme i zimní přípravu v hale, kde se chystáme na jarní část jak fyzicky, technicky, tak i psychicky. Já osobně jsem teď na listině zraněných hráčů, tudíž se výjimečně této přípravy nemůžu zúčastnit, což mě popravdě celkem mrzí. Snažím se alespoň na kluky dohlížet a neustále jim podsouvat fakt, že tahle část přípravy je také velmi důležitým klíčem k úspěchu, tak aby to brali vážně!

Foto: Roman Nedbal. Filip Augustin věří, že se jeho tým na jaře vzchopí!

Chci, abychom napravili nepovedenou podzimní část

Co byste chtěl letos s Kometou dokázat? Myslíte si, že se vůbec dostanete do play-off?

Chci, abychom napravili nepovedenou podzimní část a probojovali se do play-off. Tady v tu chvíli asi všichni budeme vědět, co chceme dál a na jaké příčky chceme pomýšlet. Věřím, že se nám to povede.

Vy jste hrával za juniory Pardubic a teď proti těmto hráčům sám hrajete. Není to pro Vás divný pocit?

Nejprve jsem z toho měl celkem obavy, že bude nepříjemné nastupovat proti bývalým spoluhráčům. Ale paradoxně se mi tyto zápasy daly hodně do obliby. Rád si proti klukům jednou za čas zahraju, prohodíme pár slov při zápase a po zápase. No, jsem rád, že je párkrát do roku můžu vidět.

Teď v Českém poháru vyzvete Letohrad. Nebude to pro Vás takové malé derby? Už jste jednoho extraligistu vyřadili.

Za takové malé derby to určitě považovat můžeme. A zároveň si myslím, že to bude skvělá zkušenost porovnat si s nimi síly.

Zdroj: RShb Čechy Východ