SK Kometa Polička

Východočeské derby v Českém poháru vyhrála Kometa! Zápas hodnotí Ondřej Nespěšný!

Redakce RSHB Čechy Východ 3. 12. 2021, Foto: Halda (SK Suchdol nad Lužnicí)

V Českém poháru se na východě Čech utkalo extraligové družstvo proti prvoligovému. Toto „derby“ se odehrálo na plastu Poličky, kam museli zajíždět hradečtí Piráti. Prvoligová Kometa si na extraligový Hradec vyšlápla poměrem 6:2! Jaký zápas to byl pro Ondřeje Nespěšného? Co zápas rozhodlo?

Asi na nás spadla „podzimní deka“

Ondřeji, do sezóny jste z počátku skočili velmi dobře. Pak jste však zaváhali a teď budete přezimovat na 5. místě. Odpovídá to Vašim výkonům?

Momentální umístění není podle našich představ, takže s umístěním nejsme spokojeni. Ale výkonnostně 5. místo odpovídá. Máte pravdu, první 3 zápasy jsme hráli výborně a získali jsme z nich 9 bodů. Následně přišel zkrat a 4 utkání jsme prohráli. Nebylo to tak, že by nás soupeři přehrávali, ale problém byl v nás. Asi na nás spadla „podzimní deka“.

Více nás však zajímá utkání Českého poháru. To jste ve 3. kole odehráli proti extraligové Hradci Králové. Vy jste v Hradci Králové působil, že? Jaký to pro Vás byl zápas?

Ve 2. kole poháru jsme vyřadili Přelouč a teď jsme si chtěli zahrát proti extraligovým týmům, což se nám vyplnilo. Dostali jsme Hradec, ale spíše jsme doufali v Letohrad. Ano, do Hradce Králové jsem jezdil hrát za starší dorost, takže jsem tam pár kluků znal. Zápas to pro mě byl jako každý jiný. Chtěl jsem ho vyhrát.

Výsledek 6:2 vypadá dost jednoznačně. Jak zápas vypadal z Vašeho pohledu? Jste rád, že se podíváte do dalšího kola?

Tak v první řadě bych chtěl říct, že obě mužstva nebyla ve svých optimálních sestavách. Nás bylo 12 a z Hradce také přijelo 12 hráčů, takže si o zápasu můžete udělat obrázek sám. Bylo to určitě vyrovnané utkání. Výsledek 6:2 mi v hokejbale nepřijde jednoznačný, protože si pamatuji na naši vítěznou sezónu. V rozhodujícím semifinálovém zápase proti Karviné jsme po dvou třetinách vedli 7:2 a skončilo to 7:7.

Foto: Halda (SK Suchdol nad Lužnicí). Ondřej Nespěšný (číslo 95) patří mezi bojovné obránce poličské Komety!

V dalším kole chce Polička vyzvat Letohrad!

Proti komu byste si chtěl zahrát v dalším kole? Napadá Vás někdo?

V dalším kole bychom chtěli dostat přijatelného soupeře, abychom se mohli podívat do 5. kola. Někteří kluci od nás jezdí hrát Extraligu do Letohradu a naopak někteří hráči z Letohradu jezdí hrát za nás, takže je asi jasné, s kým bychom chtěli hrát.

Jaké jsou Vaše prvoligové cíle? Určitě play-off. Jaké by to bylo, kdybyste se do vyřazovacích bojů nedostali?

Cíle jsou pro nás jasné. Chceme hrát dobrý a pohledný hokejbal, který bude bavit hlavně nás, ale i naše fanoušky. Kdybychom se nedostali do play-off, tak by to bylo zklamání, protože teprve ve vyřazovacích bojí začíná pořádná zábava. Pokud bychom se však do play-off nedostali, tak by mě to mrzelo.

Jelikož nastává čas zimy, tak nastává i čas zimní přípravy. Jak se budete na jaro připravovat?

Těžko říct, jak bude vypadat a probíhat naše zimní příprava. Snažíme se chodit do haly, ale tam se sejdou tak 4 hráči z Áčka a poté tam chodí veteráni. Každý z našeho týmu volí spíše individuální přípravu z pracovních a rodinných důvodů. Já se budu snažit každý den chodit s mým psíkem.

Zdroj: RSHb Čechy Východ