SK Kometa Polička

8.kolo: SK Kometa Polička-HBC Rakovník

7:2 (3:0,2:0,2:2)

Branky a nahrávky: 8. Tobiáš J., 10. Tobiáš J. (Štefka F., Bečka), 11. Bečka, 21. Štefka F. (Tobiáš O.), 24. Levý (Tobiáš O.), 42. Tobiáš J., 44. Tobiáš O. – Sýkora ml., ???

Rakovník prohrál v sobotu v Brně, ale v neděli chtěl uspět v Poličce. Raci přijeli na východ Čech v oslabené sestavě, což nesvědčilo nic dobrého. Před zápasem Rakovničtí řešili stav hřiště, trochu to vypadalo jako by se jim nechtělo hrát, ale vše bylo v pořádku. Start zápasu patřil domácím, kteří hosty z každého svého výpadu zamknuli a vytvořili si mnoho šancí. Rakovník byl ochoten běhat s Kometou první 3 minuty, ale poté co měli poličtí hráči balónek na holi, tak se hostující hokejbalisté semknuli do obranného bloku ve středním pásmu, stejně tak i v obranném a nevytvářeli na Kometu žádný tlak, ta si v útočné třetině dělala, co chtěla. První, kdo se prosadil byl Jiří Tobiáš, který po vyhranné buly doklepl střelu Filipa Štefky do prázdné branky. Poličáci měli mnoho šancí, ale jejich muška byla v některých situacích špatně seřízena. V 10. minutě dal svůj druhý gól znovu Tobiáš Jiří, jenž byl na konci souhry s F. Štefkou a juniorem Bečkou. Hned za minutu se s velkým štěstím trefil Bečka. Myšlenou nahrávku rakovnický bek srazil mezi betony Hubálka, který následně střídal. V první části zápasu si Raci nevytvořili žádnou nebezpečnou šanci a poličský Šupík „klepal kosu“ v brankovišti. Ani ve druhé části Rakovník nezvýšil svoje snažení, což vedlo k dalším dvěma brankám a stavu 5:0 po druhé třetině. Konkrétně se trefil F. Štefka a Levý. Odevzdaný výkon Rakovník korunoval ve 3. třetině, kdy bylo vidět na domácích hráčích znechucení celého zápasu i pro fanoušky to nebyl moc atraktivní zápas, když se jeden z týmu vůbec nesnaží. Poslední třetina se opět odehrála v útočném pásmu Komety, ale s lehkými výpadky. Rakovníku byly poskytnuty 3 přesilové hry a dvě z nich byly potrestány. Krásnou střelou od červené se do listiny střelců zapsal Milan Sýkora mladší. Druhý rakovnický gól také padl po tvrdé střele, ale tentokrát to bylo od modré čáry, kdy si bránící hráči Komety nepohlídali kolmici na střílejícího obránce. Hru ale následně na konci zápasu korigoval 3. gólem Jiří Tobiáš a jeho bratr Ondřej, který zastavil číslo branek na metě 7. Otrávení hráči Rakovníku nemohli s takovým výkonem pomýšlet ani na jeden bod.

Ohlasy trenérů:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka):

Výhru nad oslabeným soupeřem nemá cenu moc rozebírat. Hráče jsem pochválil, že si hru nenechali znechutit a nepřistoupili na soupeřovu taktiku. Zápas nikoho nebavil a nikomu se nelíbil, mrzí mě to, protože v Poličce chodí i diváci a dívat se na soupeře, který vůbec nechce hrát hokejbal není zrovna velká zábava.

HBC Rakovník (předseda Miroslav Tlustý):

Domácí dobře napadali a my jsme si nechali dát v první třetině laciné branky. Vystřídali jsme brankáře a trochu vyrovnali hru. V další fázi utkání jsme udělali několik chyb a domácí trestali. V závěru jsme jen korigovali výsledek.